"Twój pomysł, europejskie peniądze"...

Autor: Lenka Sabová | 14.8.2012 o 21:45 | (upravené 20.8.2012 o 22:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  93x

... môžeme vidieť na každej tabuli oznamujúcej akúsi rekonštrukciu. Keď som to videla prvýkrát, neprikladala som tomu žiadny význam, ale keď som to začala vídať častejšie, začala som o tom uvažovať. Čo to je? Slogan?

 Lenka Sabová

Začala som si všímať tabule pri rekonštrukciách a zbadala som to na každej z nich. Nie je to žiadny reklamný slogan, ale heslo upozorňujúce na využívanie fondov EÚ. Zaujímavé je, že vidno výsledky práce... Všetko čo sa dá sa opravuje, inovuje, modernizuje. Na jednej prednáške som sa na to pýtala a bolo mi povedané, že Poľsko čerpá najviac peňazí z eurofondov.

Môžno povedať, že Poľsko je vo výstavbe. Všade sa niečo stavia, prerába, opravuje. Počas cesty cez Poľsko vidíme vôkol cesty vo výstavbe aj schody, zatiaľ nikam nevedúce, v mestách možno nájsť opravujúce sa budovy. V tomto smere ale vyhráva Lublin, kde je naozaj všetko v oprave - či už sú to pamiatky v Starom meste alebo budovy univerzít, parky... Peniaze sa tu nevyužívajú iba na opravu budov, ale tiež na modernizáciu univerzít.

Po tomto všetko sa mi natíska do hlavy otázka: Ako je možné, že my nevyužívame eurofondy? My nepotrebujeme stavať cesty, opravovať pamiatky, modernizovať školy a univerzity? Prečo tieto fondy nevyužívame na výstavbu našich slávnych diaľnic, teda jednej diaľnice, ktorú nie a nie dostavať, ale využívame na to slávne predražené PPP projekty? Alebo nepotrebujeme zmodernizovať vybavenie na univerzitách, doplnenie kníh v knižniciach (aj dotlač učebníc)? Vyzerá to tak, že asi nie.

Na záver už len jedna otázka - kde sú peniaze z eurofondov určené na rozvoj regiónov Slovenska?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?